Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdon shtrenjtimi i derivateve, dizeli shtrenjtohet për 2,5 denarë

Shkup, 12 tetor – Nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen çmimet e derivateve.

Kështu, çmimi i benzinës EUROSUPER BS 95 dhe BS 98 do të shtrenjtohet për dy denarë, ndërsa çmimi i dizelit EURODIZEL shtrenjtohet për dy denar e gjysmë.

Sipas ndryshimeve të reja, çmimi i benzinës EUROSUPER BS 95 do të jetë 75,5 denarë për litër, ndërsa benzina EUROSUPER BS 98 77,5 denarë për litër.

Çmimi i ri i dizelit EURODIZEL do të shënojë 67,5 denarë për litër.//Zhurnal.mk

Related posts

Të rrejshme paraqitjet për bomba në 23 shkolla fillore në Shkup

Xh M

Personave me spektër autik ju nevojiten “Vende miqësore për autizmin”

Z.H

Projekt për promovimin e transparencës dhe llogaridhënies në administratën publike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More