Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdon puna intensive e Prishtinës në Turqi, klubi njofton për gjendjen e futbollistëve

 

FC Prishtina vazhdon me përgatitje intensive në Antalia të Turqisë.

Skuadra gjatë paradites së sotme e ka kryer stërvitjen e radhës, teksa pasdite është planifikuar nga trajneri Abdulah Ibrakoviq një tjetër seancë përgatitore.

“Gjendja e futbollistëve është e mirë, derisa edhe lojtarët e ardhur Bujar Pllana, Agim Zeka, Drilon Cenaj, Sadam Sulley dhe Adonis Aliu janë përshtatur shumë mirë me grupin”, thuhet në njoftimin e klubit.

Prishtina të mërkurën e zhvillon ndeshjen miqësore të radhës, me ç’rast do të përballet me skuadrën nga Kazakistani, Atyrau.

/Gazeta Olle/

Related posts

Atmosferë fantastike te Drita, skuadra zhvendoset në Durrës për përgatitje disa ditore

Redaksia

Modric i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë, ka disa fjalë për gjyqtarin italian

Redaksia

Ziadin Sela / Shëndet, harmoni dhe begatitë e Zotit për ju dhe familjet tuaja!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More