Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdon kërkimi për banorin e Gostivarit i cili u zhduk në Malin Sharr

Gostivar, 31 tetor – Nëpunës të policisë, qentë për kërkim dhe njësiti i helikopterëve vazhdon me kërkimin e të moshuarit nga Gostivari i cili u zhduk në Malin Sharr në atarin e fshatit Pozharan të Gostivarit.

 

Sipas SPB Tetovë, sot prej orës 7 të mëngjesit po kërkohet rajoni i gjerë i fshatit Pozharan të Gostivarit. Edhe dje deri në orët e natës kanë kërkuar personin K.J. (80).

“Në aktivitetet për gjetjen e K.J., përveç nëpunësve të policisë së SPB Tetovë, janë përfshirë edhe ekipe të MPB-së me qentë kërkues, si dhe një helikopter, thonë nga SPB Tetovë.

Sipas informacioneve fillestare të MIA-s, gostivarasi i moshuar dje në orët e paradites bashkë me djalin e tij në shpatet e Malit Sharr mblidhnin fruta mali. Pasi kishte humbur kontaktin me babanë, djali E.J. (59) nga Gostivari ka denoncuar se K.J. (80) nuk ishte në vendin në të cilin e kishte lënë më herët, pas çka kishte filluar kërkimi.

Nga SPB Tetovë informojnë se deri në orën 11, personi nuk ishte gjetur dhe po vijojnë masa për gjetjen e personit.

Related posts

Konferencë “Nutriform etiketim: Formulë për informim të përgjegjshëm të konsumatorëve

Z.H

Kufizohet shpejtësia e lëvizjes në rrugën Strugë – Qafë Thanë

Redaksia

Shahpaska: Janë vaksinuar rreth 65 për qind e të punësuarve në kopshte

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More