Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdojnë kontrollet në trafik, 192 gjoba vetëm në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 192 gjoba për shkelje të rregullave në trafik dhen atë: 37 për tejkalim të shpejtësisë, 17 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

 

Sipas MPB-së janë shqiptuar dhe 20 gjoba për përdorim të telefonit, 6 për kalim në të kuqe në semafor, 8 për tejkalim të parregullt, 6 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 64 për parkim të parregullt.

Related posts

U godit nga një veturë, humb jetën këmbësori në Pejë

D V

Rritet numri i aksidenteve në Kosovë, në 24 orët e fundit ndodhën 89

D V

Arrestohen 15 emigrantë nga Kuba në Gjevgjeli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More