Agjencia Zhurnal.mk.

Varhelyi takohet me Kurtin para takimit të Këshillit për MSA-në

Para takimit të Këshillit për MSA-në, Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi është takuar me kryeministrin Albin Kurti në Bruksel.

 

Në një postim në twitter komisioneri i BE-së, Varhelyi ka njoftuar se me kryeministrin Kurti ka diskutuar rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi.

“Me kryeministrin Albin Kurti para takimit të Këshillit të Stabilizim-Asociimit të BE-së për Kosovën. Diskutuam rëndësinë e zbatimit të shpejt të Planit Ekonomik dhe Investues për Ballkanin Perëndimor si dhe punën e vazhdueshme në reforma që përfshinë reformën në drejtësi, luftën kundër krimit të organizuar”, ka shkruar Varhelyi në Twitter.

Related posts

Mërgimtari mori 15 kilogramë djathë dhensh në veturë, gjobitet rreth njëmijë euro në Kroaci

D V

Kosova regjistron mbi 2 mijë raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Osmani – Radoniqi bisedojnë për situatën me pandeminë dhe ndikimin e saj në zgjedhjet lokale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More