Agjencia Zhurnal.mk.

Varane afër transferimit te Man Utd

Klubi anglez Manchester United pritet ta transferojë mbrojtësin Raphael Varane.

 

Sipas mediave angleze, Varane pritet ta kompletojë së shpejti transferimin në Angli te Man Utd, transmeton lajmi.net.

Blerja e mbrojtësit ‘Djajve të Kuq’ pritet tu kushtojë rreth 50 milionë euro, ndërsa futbollisti do të nënshkruajë kontratë pesë-vjeçare me pagë 12 milionë euro në sezon.

Kanë mbetur edhe disa detaje dhe marrëveshja totale mes dy klubeve për francezin do të arrihet gjatë ditëve në vijim.

United tashmë kanë siguruar shërbimet e Jadon Sanchos dhe Varane pritet të jetë transferimi i dytë në “Old Trafford” gjatë afatit kalimtar të verës. 

Related posts

“Nga hero në zero”, kështu vlerësohet paraqitja e Baillyt në eliminimin e Bregut të Fildishtë nga Spanja nga Lojërat Olimpike

D V

Al-Khelaifi flet për Mbappen dhe Ronaldon: Pozicioni i klubit është i qartë, nuk e ndryshojmë – CR7 kurrë nuk ishte objektiv i yni

Redaksia

Tifozët anglezë të dëshpëruar nisin peticionin që të rizhvillohet finalja e “Euro 2020”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More