Agjencia Zhurnal.mk.

Van Dijk kritikohet për mënyrën se si u soll me tifozin derisa po jepte intervistë

Ylli i Liverpoolit, Virgil van Dijk u kthye në kombëtaren e Holandës mbrëmë dhe shënoi rikthimin duke larguar një tifoz që u përpoq të ndërpriste intervistën e tij pas ndeshjes.

 

Kapiteni holandez, i cili ishte jashtë fushës për 10 muaj pasi pësoi një dëmtim të rëndë në gju në derbin e Merseyside kundër Evertonit, luajti plot 90 minuta në barazimin 1-1 me Norvegjinë.

Van Dijk doli para mediave në ndeshjen kualifikuese për në Kupën e Botës dhe dha analizën e tij mbi lojën kur një tifoz u shfaq nga askund.

Image: PA

Mbështetësi kishte telefonin e tij në njërën dorë dhe i vuri dorën tjetër rreth tij, duke brohoritur i emocionuar “VAN DIJK!”.

Van Dijk e largoi atë – jo shumë me forcë, por mjaftueshëm për të larguar tifozin – dhe shprehja e fytyrës së tij ishte jo e këndshme.

Ai gjithashtu tha, “Ju lutem” para se të vazhdonte me përgjigjen e tij në intervistë.

Klipi rreth 10 sekonda është shpërndarë gjerësisht në mediat sociale, me fansat që nuk e pëlqyen qasjen të pakuptimtë nga 30-vjeçari.

Holanda luajti një barazim 1-1 me Norvegjinë, me golat e shënuara nga Davy Klaassen dhe Erling Haaland. 

Related posts

Liverpooli po përgatitë ofertë për transferimin e Kalvin Phillips

D V

Chelsea fiton çmimin ‘Klubi i Vitit’

D V

Gerrardi për Coutinhon: Tani e di pse të gjithë po flasin për të, kot s’e quajnë magjistar

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More