Agjencia Zhurnal.mk.

Vaksinimi zhvillohet pa pengesa, janë paraqitur rreth 1.800 fëmijë dhe të rinj

Shkup, 17 korrik – Vaksina kundër Kovid-19 në vend ka mjaftueshëm dhe procesi i imunizimit po funksionon shkëlqyeshëm. Për një periudhë relativisht të shkurtër, një numër i madh i qytetarëve janë vaksinuar. Vaksinimi i fëmijëve dhe të rinjve të moshës 12 deri në 17 vjeç fillon të hënën dhe deri më tani janë raportuar gjithsej 1798 të paraqitur për vaksinim.

 

Vaksinimi për ata do të jetë në pikat e vaksinimit në qytetet ku janë paraqitur. Pjesa më e madhe e të rinjve janë paraqitur në Shkup edhe atë në pikat e vaksinimit në “Bukuresh” – 402, “Jane Sandanski” 287 dhe 110 në “Bit Pazar”

Related posts

Dyshime për pastrim parash në komunën e Petrovecit

D V

Xhaferi në Emiratet e Bashkuara Arabe viziton vendet e famshme

D V

Është realizuar trajnim në kuadër të projektit “Forcimi i kapaciteteve koordinuese për parandalim dhe luftë kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More