Agjencia Zhurnal.mk.

Vaksina kineze kundër COVID-19 e “CanSino” miratohet për përdorim emergjent në Hungari

Kompania kineze “CanSino Biologics” (CanSinoBIO) tha të hënën se vaksina për COVID-19 e saj është autorizuar për përdorim emergjent në Hungari, duke e bërë vaksina e dytë kineze që miratohet në këtë vend evropian.

Instituti Kombëtar i Farmacisë dhe Ushqimit i Hungarisë e miratoi këtë vaksinë me emrin tregtar “Convidecia”, në bazë të rezultateve të ndërmjetme të fazës së 3-të të provave, u shpreh kjo kompani në një deklaratë.

Related posts

SHBA po heton përfshirjen e Beogradit në sulmin terrorist! The Guardian: Serbia mund të ndëshkohet

Xh M

Gati 1.000 persona vdesin nga ethet tropikale në Bangladesh

Xh M

Dramë në Bratislavë, burri shtiu me armë nga dritarja e ndërtesës – raportohet për të vrarë dhe plagosur

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!