Agjencia Zhurnal.mk.

Vajzat britanike shfrenojnë fantazinë për Halloween

Mijëra të rinj britanikë (sidomos vajzat) të veshur me kostume “të frikshme” dolën mbrëmjen e së shtunës duke mbushur rrugët dhe baret. “Daily Mail” sjell një kolazh me fotot më pikante nga festat e të rinjve në qytete të ndryshme.

 

Nuk munguan vajzat si shtriga apo dhe kaubojt, nxitëset e tifozëve, piratët dhe dragonjtë. Disa e kishin marrë më pak seriozisht duke u veshur si Ghostbusters, Kësulëkuqe të mbuluara me gjak apo nuse dhe dhëndër zombie. Festat kanë zgjatur deri në orët e para të mëngjesit.

Policia u angazhua për të ruajtur qetësinë duke angazhuar më shumë forca në mbarë vendin. Shumica e qyteteve mbetën të qeta, por nuk munguan skenat kaotike për shkak të alkoolit të tepërt.

Related posts

Pas lirimit nga burgu, Fero tenton të “zgjerohet” përmes fitnesit

Lea Muslija

U kritikua për videon ku u tall me fëmijët jetim, reagon influencerja

Lea Muslija

MC Kresha dhe Lyrical Son bëjnë paralajmërimin e albumit “Muzikë e Alltisë”, zbulojnë titujt e këngëve dhe bashkëpunimet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More