Agjencia Zhurnal.mk.

Vajza e Kim Jong Un shfaqet për herë të parë në publik

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un i ka treguar botës vajzën e tij për herë të parë teksa ata inspektonin një raketë balistike ndërkontinentale përpara lëshimit të saj, sipas BBC.

 

Vajza e Kim u pa kapur për dore me babain e saj. Ndërsa agjencia shtetërore e lajmeve KCNA nuk e përmendi emrin e vajzës, ekspertët besojnë se ajo është Ju Ae, e cila vlerësohet të jetë midis 12 dhe 13 vjeç.

Dyshja u fotografuan përpara se raketa të lëshohej të premten dhe të ulej 200 km (124 milje) nga brigjet e Japonisë, sipas zyrtarëve koreano-jugor dhe japonezë.

Kim besohet se ka tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë.

Related posts

Kush është i dashuri i ri i Bella Hadid?

D V

Osman Azemi tregon se pse Stupcat i ndanë rrugët pas 20 vitesh: E kemi parë të arsyeshme të pushojmë pak

D V

Fjolla Morina ngacmon imagjinatën, ekspozon gjoksin në dekoltenë e hapur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More