Agjencia Zhurnal.mk.

Ushtarët ukrainas së shpejti do të fillojnë stërvitjen për sistemet kundërajrore “Patriot”

Një zyrtar anonim amerikan tha sot se ushtarët ukrainas do të fillojnë stërvitjen mbi sistemet kundërajrore “Patriot” në javët e ardhshme në një bazë në SHBA.

Përfaqësuesi zyrtar, i cili foli në kushte anonimiteti, tha se trajnimi do të zhvillohet në Fort Sill, Oklahoma, raportojnë mediat botërore.

Ushtarët ukrainas kanë kaluar më parë disa trajnime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke përfshirë njohjen me dronët “Sviçblejd”.

Related posts

Lavrov: Përmasa e tragjedisë në Gaza po nënvlerësohet qëllimisht

Xh M

Shtrëngimet në tregun e naftës, kërkesat e konsumit dhe situata gjeopolitike

Xh M

Blinken në Brazil për takimin e G20-ës, takohet me Presidentin brazilian

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy