Agjencia Zhurnal.mk.

Ushqimet e dobishme dhe të dëmshme për shëndetin e pankreasit

Pankreasi është një organ i vendosur në bark dhe luan një rol thelbësor në shndërrimin e ushqimit që hamë në lëndë djegëse për qelizat e trupit. Funksioni i tij ndihmon në tretje, ndërsa funksioni endokrin rregullon sheqerin në gjak

 

Pankreasi ndodhet prapa stomakut në pjesën e sipërme të majtë të barkut. Ai është i rrethuar nga organe të tjera duke përfshirë zorrën e hollë, mëlçinë dhe shpretkën.

Është sfungjer, rreth 12.5 cm i gjatë dhe në formë dardhe të sheshtë ose peshku që shtrihet horizontalisht përgjatë barkut. Është i rrethuar nga disa enë të mëdha gjaku që sigurojnë gjak në pankreasin dhe organet e tjera të barkut. Deri në 95% të pankreasit përbëhet nga inde ekzokrine që prodhon enzima pankreatike për tretje.

Funksionet e pankreasit

Një pankreas i shëndetshëm prodhon kimikatet e duhura në sasitë e duhura për të tretur ushqimin që hamë.

Sipas faqes Columbia Surgery, ekzistojnë dy funksione të pankreasit:

Funksioni ekzokrin. Gjëndrat ekzokrine që pankreasi është përgjegjës për prodhimin e enzimave që janë të rëndësishme për tretjen. Këto enzima përfshijnë tripsinën dhe kimotripsinën për tretjen e proteinave; amilaza për tretjen e karbohidrateve; dhe lipaza për zbërthimin e yndyrës. Ndërsa ushqimi hyn në stomak, lëngjet lëshohen në kanalin kryesor të pankreasit, i cili lidhet me kanalin biliar për të shpërbërë dhe tretur yndyrat, proteinat dhe karbohidratet.

Funksioni endokrin. Ky funksion shërben për krijimin dhe çlirimin e hormoneve direkt në qarkullimin e gjakut. Dy hormonet kryesore të pankreasit janë insulina dhe glukagoni. Insulina ul sheqerin në gjak, ndërsa glukagoni e rrit atë. Ruajtja e niveleve të duhura të sheqerit në gjak është thelbësore për funksionimin e organeve kyçe duke përfshirë trurin, mëlçinë dhe veshkat.

Sëmundjet më të zakonshme të pankreasit sipas Healthline.com janë pankreatiti, pamjaftueshmëria ekzokrine e pankreasit, fibroza cistike, kanceri i pankreasit dhe diabeti.

Mbajtja e një pankreasi të shëndetshëm

Një dietë e ekuilibruar dhe shmangia e pirjes së duhanit dhe përdorimit kronik të alkoolit mund të ruajë shëndetin e pankreasit. Fondacioni Kombëtar i Pankreasit rekomandon konsumimin deri në 20 gram yndyrë, duke shmangur alkoolin dhe shumë ujë për hidratim. Një dietë me agjërim të rastësishëm mund të stimulojë rigjenerimin e pankreasit, gjë që mund të ndihmojë njerëzit me diabet.

Agjërimi përfshin konsumimin e shumë më pak kalorive se zakonisht për disa ditë. Fondacioni Kombëtar i Pankreasit po propozon një strategji të ngjashme për njerëzit që përjetojnë dhimbje pankreatike. Ata sugjerojnë një dietë të lëngshme për një deri në dy ditë, e cila përfshin lëng rrushi, supë, xhelatinë, mollë dhe boronicë. Agjërimi nuk mund të sigurojë të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për trupin. Pas agjërimit, është e nevojshme të sigurohet ushqim që mund të kompensojë lëndët ushqyese të humbura.

Nëse pankreasi është i përflakur, trupi nuk mund të prodhojë mjaftueshëm enzima tretëse për të ndihmuar në absorbimin e lëndëve ushqyese.

Prabhleen Chahal, një specialiste e pankreasit në Klinikën e Cleveland, beson se kjo është arsyeja pse njerëzit mund të kequshqehen me kalimin e kohës dhe të fillojnë të humbin peshë. Prandaj, është e rëndësishme që të keni një dietë që është e përshtatshme për pankreasin, e cila përbëhet nga proteina nga mishi pa dhjamë, me pak yndyrë me origjinë shtazore dhe me pak sheqerna të thjeshta.

Ushqime të mira për pankreasin

Një dietë e mbushur me perime, fruta, drithëra, fasule, thjerrëza, qumësht me pak yndyrë ose qumësht me pak yndyrë si qumështi i bajameve ose farave të lirit është i mirë për shëndetin e pankreasit. Të shëndetshme janë edhe ushqimet e pasura me antioksidantë si perimet e errëta, me gjethe, manaferrat e kuqe, boronicat, patatet e ëmbla, rrushi, karotat, arrat dhe shega.

Prabhleen Chahal rekomandon gjithashtu konsumimin e moderuar të avokados, vajit të ullirit, peshkut me vaj, arrave dhe farave. Dieta mesdhetare është një opsion i mirë për shërimin nga pankreatiti akut i lehtë dhe receta të shëndetshme mund të gjenden në librin e gatimit të Fondacionit Kombëtar të Pankreasit.

Përqendrimi në këto ushqime kufizon marrjen e kolesterolit dhe rrit marrjen e fibrave. Kjo zvogëlon rrezikun e zhvillimit të gurëve të tëmthit ose triglicerideve të larta, të cilat janë ndër shkaqet kryesore të pankreatitit akut. Antioksiduesit luftojnë radikalet e lira në trup, duke ndihmuar në uljen e inflamacionit.

Shtimi i triglicerideve me zinxhir të mesëm (MCTs), ose yndyrave të marra shpesh nga vaji i kokosit ose vaji i bërthamës së palmës, mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e përthithjes së lëndëve ushqyese në pankreatitin kronik, thotë Chahal.

Related posts

Jeni nervoz dhe zemra ju rreh shpejt? Provoni një truk të thjeshtë për të cilin nuk keni nevojë për ndihmë!

D V

Gabimet që pengojnë rënien në peshë dhe çfarë duhet të bëni

D V

Sot shënohet Dita Botërore e Zemrës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More