Agjencia Zhurnal.mk.

Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit, thotë se dëshiron t’i përkushtohet Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetit.

 

Ai në një konferencë për media tha se do t’i përkushtohet tërësisht Prishtinës, si kandidat për kryetar.

“Vendimin e kam marrë që t’i përkushtohem plotësisht qytetit tonë- Prishtinës – dhe do të jap gjithçka që kam për këtë qëllim”, tha Ismaili.

Related posts

Ischinger: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë -Serbi është vonuar, Lajçakut i duhet mbështetje urgjente

D V

Ndryshimet në Kodin Penal për dhunuesit marrin mbështetje por edhe kundërshtime

Xh M

Deputeti gjerman i bashkohet kërkesës për anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Evropës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More