Agjencia Zhurnal.mk.

Universiteti i Tetovës: Telegram Ngushëllimi

Shkup, 27 dhjetor –  ndarë nga jeta Prof. Dr. Vlash Mara, njëri nga pedagogët e njohur të Fakultetit të Bioteknologjisë dhe të Ushqimit në Universitetin Bujqësor të Tiranës. Universiteti ynë, përkatësisht Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit, kanë pasur fatin të bashkëpunojnë si në procesin mësimor-shkencor, po ashtu edhe në projekte të tjera hulumtuese. Ne i shprehim mirënjohjen e pakufishme për kontributin e Tij që ka dhënë për 6 vjet me radhë për institucionin tonë.Me ndarjen e tij nga jeta, arsimi i lartë humbi një nga kontribuuesit më të devotshëm të edukimit të brezave të rinj. Qoftë i përjetshëm kujtimi për profesorin e palodhur, Vlash Mara!U.D. Rektori,Prof. Dr. Reshat Qahili

Related posts

Publikohen formacionet startuese, Kosova vetëm për tre pikë në Greqi

Redaksia

Seancë për katër komisione të Kuvendit

Z.H

Pendarovski: Nëse qytetarët nuk kanë mendim të lartë për mua, nuk do kandidoj për mandat të dytë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More