Agjencia Zhurnal.mk.

United pëson humbje nga Wolverhampton në Old Traford

Manchester United ka pësuar humbje pas gjashtë ndeshjeve në elitën e futbollit anglez, Ligën Premier.

 

Djajtë e Kuq janë befasuar në Old Traford nga Wolverhampton Wanderers, pasi kanë pësuar humbje me rezultat minimal 0-1.

Përkundër rasteve të mira nga të dyja skuadrat, 45 minutat e kësaj ndeshje përfunduan ashtu siç filluan, pa gola o-0.

Edhe në pjesën e dytë dy skuadrat patën raste të mira shënimi, por u desh të pritej fundi i ndeshjes për ta parë golin e vetëm.

Ishte minuta e 82-të, kur mesfushori portugez Joao Moutinho realizoi një gol të bukur për 0-1.

Vendasit tentuan deri në fund të bënin diçka më shumë, por nuk ia arritën të shënonin golin e barazimit dhe Wolves mori tri pikë të mëdha në Old Traford.

Pas kësaj humbje, United mbetet në vendin e shtatë në tabelë me 31 pikë, derisa Wolves ndodhet një pozitë më poshtë me tri pikë më pak.

Ndeshjen e ardhshme Manchester United e luan në udhëtim te Aston Villa, derisa Wolves pret Southamptonin.

Related posts

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes me Spanjën, atmosferë e mirë në kampin e “Dardanëve”

D V

Nuk po e gjen veten te Chelsea, Lukaku e këshillon Malang Sarr që t’i bashkohet Interit

D V

Cristiano Ronaldo mbështet publikisht pretendimet që Lionel Messi ‘i vodhi’ Topin e Artë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More