Agjencia Zhurnal.mk.

Ulpiana e Liria në kërkim të fitores, në barazhin e Ligës së Parë

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Ulpiana dhe Liria, kanë synimin e njëjtë para duelit që do ta kenë të shtunën.

Në stadiumin “18 Qershori” në Klinë, Ulpiana dhe Liria përballen në ndeshjet e barazhit të Ligës së Parë. Skuadra që e fiton këtë ndeshje, që nis në orën 15:00, do ta ketë mundësinë për të tentuar inkuadrimin në elitë, pasi do të paraqitet në barazhin e Superligës që është përcaktuar të zhvillohet javën e ardhshme. Si Ulpiana ashtu edhe Liria dolën nënkampione të grupeve të tyre në Ligën e Parë. Ulpiana doli e dyta në Grupin B, prej të cilit direkt në Superligë kalon Fushë Kosova. Ndërsa, në elitë prej Grupit A kalon Feronikeli ’74, derisa Liria u rendit e dyta.

Pas 27 xhirove të zhvilluara në Ligën e Parë, Ulpiana i tuboi 53 pikë, një më pak se Liria. Dy skuadrat do të synojnë të tregojnë formën e tyre në duelin vendimtar. Tek Ulpiana optimizmi është i madh. Klubi nga Lipjani edicionin e shkuar u largua nga Superliga dhe po synon kthimin e menjëhershëm. Trajneri Emin Bajrami ka thënë të premten për KOHËN se ekipi fillimisht synon ta eliminojë Lirinë në barazhin e Ligës së Parë në mënyrë që të përgatitet dhe të jetë i motivuar maksimalisht për barazhin e Superligës.

Related posts

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

D V

Liga Premier ia heq gjysmën e dënimit Evertonit, ndryshon tabela në Angli

D V

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy