Agjencia Zhurnal.mk.

Ulpiana bën një tjetër goditje të madhe, prezantohet mesfushori brazilian që vije nga Teuta e Durrësit

Ish-mesfushori i Teutës, Iran da Coinceiçao ka përfunduar në shënjestrën e klubit lipjanas pas paraqitjeve mbreslënëse që pati sezonin e kaluar, përcjell Ulpianapress.

Intersimin për ish-mesfushorin e Sau Paulos dhe disa klube te njohura braziliane kishin shfaqur skuadra të njohura të Superiores dhe Superligës, mirëpo 25-vjeçari ka bërë zgjedhjen e tij.

Ai sot është prezantuar nga drejtori sportiv i bardhekaltërve, Enver Duriqi duke firmosur kontratën me ‘qytetarët’ e cila atë e mban në “Sami Kelmendi” për një vit me mundësi vazhdimi, shkruan Ulpianapress.

Iran da Coinceçao në të kaluarën ka mbrojtur ngjyrat e klubeve me të madha braziliane si Sau Paulo për katër vite, America MG gjithashtu për katër vite, kurse në Juventus ka qëndruar për dy vite.

Related posts

Nga nesër autobusët 100 dhe 200 do të lëvizin drejt Panairit të Librit në QS “Boris Trajkovski”

Xh M

Tentuan të kalojnë me pasaporta të huaja, arrestohen dy kosovarë në “Tabanoc”

Xh M

Nesër shkrimtari i madh Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Tetovës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More