Agjencia Zhurnal.mk.

Ulen ndjeshëm çmimet e derivateve

Shkup, 6 dhjetor – Me vendim të Komisionit Rregullativ të Energjisë nga sonte deri në mesnatë, çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht për 5.28% krahasuar me vendimin e datës 29.11.2021.

 

Sipas vendimit të ri, çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe EURODIESEL (DE V) zvogëlohen për 3,50 denarë/litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) ulet. për 3,00 denarë/litër.

Related posts

UNIQA Insurance Group, anëtare e “Net Zero Asset Owner Alliance”

Redaksia

Besimi: Strategjia për tregun e kapitalit – dokument i shkëlqyer që do të kontribuojë në zhvillimin e mëtejshëm të tregut financiar

Z H

Paga mesatare neto në nëntor 29.130 denarë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More