Agjencia Zhurnal.mk.

Ukrainë, deputeti shpërthen një bombë dore në seancën e këshillit vendor, 26 të plagosur

Të paktën 26 persona u plagosën kur një deputet shpërtheu një granatë dore në mbledhjen e këshillit lokal në rajonin Zakarpattia të Ukrainës, transmeton Anadolu.

Sipas një deklarate të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, deputeti shpërtheu një granatë dore në takimin e këshillit të fshatit Keretskovskiy në Zakarpattia.

Sipas informacioneve fillestare, nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur gjithsej 26 persona, gjashtë prej tyre në gjendje të rëndë.

Në vendngjarje janë nisur forcat e sigurisë dhe ekipet mjekësore.

Related posts

Lavrov: Përmasa e tragjedisë në Gaza po nënvlerësohet qëllimisht

Xh M

Shtrëngimet në tregun e naftës, kërkesat e konsumit dhe situata gjeopolitike

Xh M

Blinken në Brazil për takimin e G20-ës, takohet me Presidentin brazilian

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy