Agjencia Zhurnal.mk.

Ukraina planifikon të hap ambasadën e saj në Filipine

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës Dmytro Kuleba informoi Sekretarin e Punëve të Jashtme të Filipineve Enrique Manalo për synimin për të hapur ambasadën e Ukrainës në Manila.

 

“U takova me Sekretarin e Punëve të Jashtme të Filipineve Enrique Manalo për ta informuar se Ukraina do të hapë ambasadë në Manila për të forcuar lidhjet me Filipinet dhe Azinë. Ne diskutuam mënyrat për të zhvilluar kontakte politike dhe tregtare, për të garantuar sigurinë globale të ushqimit,” postoi Kuleba në Twitter .

Siç është raportuar, Ministri i Punëve të Jashtme Dmytro Kuleba nënshkroi Instrumentin e Aderimit në Traktatin e Miqësisë dhe Bashkëpunimit në Azinë Juglindore në emër të Ukrainës gjatë Samitit të ASEAN në Kamboxhia më 10 nëntor.

Related posts

Ukraina konfirmon çlirimin e dy qyteteve në rajonin e Khersonit

Xh M

Do ngjisnin majën e vullkanit, 6 alpinistë ndërrojnë jetë

Xh M

Po ulet inflacioni? Shenjat e para shpresëdhënëse

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More