Agjencia Zhurnal.mk.

Ukraina – Anglia, formacionet e mundshme

Ukraina do të përballet me Anglinë në kuadër të çerekfinales.

Ukraina dhe Anglia do të përballen në kuadër të çerekfinales në “Stadio Olimpico” të Romës.

Lajm i keq për anglezët është bllokimi i biletave dhe mos lejimi i udhëtimit për tifozët anglezë, dhe sipas pritshmërive ukrainasit pritet të kenë më shumë mbështetje shkaku i këtij fakti.

Sidoqoftë, Anglia është e kompletuar dhe gati për të avnacuar në gjysmëfinale megjithëse ka përballë një Ukrainë tejet të papërshtatshme dhe të rrezikshme.

Për Ukrainën mungojnë Besedin dhe Zubkov, ndërsa rrezikojnë gjysmëfinalen në rast të ndëshkimit, Dovbyk, Shaparenko, Sydorchuk dhe Yarmolenko.

Për Anglinë, Saka është në dyshim nga një lëndim, dhe në rast të ndëshkimit, atëherë gjysmëfinalen e humbin, Foden, Maguire, Phillips, Rice.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve./Lajmi.net/

Ukraina: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Kryvtsov, Matviyenko, Zinchenko; Sydorchuk, Stepanenko, Shaparenko; Yarmolenko, Yaremchuk.

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Phillips; Foden, Mount, Sterling; Kane.

Related posts

Van Basten shpërehen pas trazirave në Amsterdam: Futbolli në Holandë duhet të ndalet

D V

Kosova me gjashtë medalje në Kampionatin Evropian të Karatesë për Senior dhe Veteran

D V

Jorginho reagon pas gabimit që bëri në derbin londinez ndaj Tottenhamit

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!