Agjencia Zhurnal.mk.

UEFA merr masa urgjente pas penalltisë së diskutueshme në favor të PSG, dënon gjyqtarin

Gjermani Marco Fritz do të jetë në krye të VAR-it në ndeshjen që Real Sociedad dhe Salzburg do të luajnë sonte, duke marrë përsipër detyrën e caktuar fillimisht për polakun Tomasz Kwiatkowski, i cili ishte përgjegjës për video arbitrimin në ndeshjen e diskutueshme PSG-Newcastle të martën mbrëma.

Fritz do të jetë përgjegjës i VAR-it në ndeshjen që do të zhvillohet në “Reale Arena” dhe do të shoqërohet nga turku Alper Ulusoy. Gjyqtari kryesor do të jetë ukrainasi Mykola Balakin.

Kwiatkowski ndihmoi bashkatdhetarin e tij Szymon Marciniak nga dhoma e VAR-it në përplasjen në Parc des Princes, e cila përfundoi me barazim 1-1 për shkak të një penalltie të diskutueshme në favor të skuadrës së Luis Enrique të dhënë në kohën shtesë dhe të konvertuar në gol nga Kylian Mbappe.

Gjyqtari që drejtoi finalen e Kupës së Botës në Katar mes Argjentinës dhe Francës një vit më parë dhe finalen e Ligës së Kampionëve të fundit mes Manchester Cityt dhe Interit shpalli një dënim maksimal për një veprim në të cilin një pasim nga Ousmane Dembele goditi trupin e Tino Livramento dhe më pas preku lehtë bërrylin, gjë që shkaktoi pakënaqësi të madhe te anglezët, të cilët po shijonin triumfin në kryeqytetin francez.

Related posts

Arda Guler po kërkon më shumë minuta se sa te Real Madridi dhe këtë e sheh te gjiganti evropian

Xh M

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

Xh M

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy