Agjencia Zhurnal.mk.

UEFA, hap hetime ndaj kombëtares së Anglisë

UEFA ka hapur hetim ndaj kombëtares së Anglisë, pas përdorimit të lazereve nga fansat, në drejtim të portierit danez Kasper Shmajhel, gjatë ekzekutimit të penaltisë. Gjyqtari kryesor akordoi penallti në favor të Anglisë në minutën e 103-të të takimit në stadiumin “Uembli”.

 

Dhe teksa Hari Kejn po bëhej gati ta ekzekutonte 11 metërshin, tifozët anglezë penguan me lazerë, portierin danez Kasper Shmehel. Ky i fundit priti goditjen e Kejnit, por sulmuesi anglez realizoi nga topi i kthyer.

Federata e Futbollit të Anglisë poashtu është duke u hetuar për zhurmën e tifozëve gjatë intonimit të himnit danez, si dhe për fishekzjarret në stadium.

Related posts

Chelsea do të paguaj klauzolën e Koundes në janar

D V

Bellerin bën presion për t’u bashkuar me Interin

D V

Chelsea është i vendosur të nënshkruajë me një sulmues të madh – tre emra në listë, secili më vështirë i arritshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More