Agjencia Zhurnal.mk.

UEFA dënon FFM-në për fishkëllimin e himnit bullgar në Shkup

UEFA ka dënuar me të holla Federatën e Futbollit të Maqedonisë, për ngjarjet në ndeshjen futbollistike me Bullgarinë, që u luajt më 26 shtator në Shkup, informon Zhurnal.

 

FFM duhet të paguajë 10 mijë euro për fishkëllimin e himnit bullgar, si dhe 4500 euro për hedhjen e gjërave të ndryshme në fushë.

Gjobë ka marë edhe përfaqësuesi i Maqedonisë, Todor Todoroski. Ai përshkak kartonit të kuq është suspenduar një ndeshje./Zhurnal.mk

Related posts

Vodno e mesme përmes shtegut për biçikletë lidhet me qendrën e Shkupit

Redaksia

Pse është e vështirë të kalosh Van Dijkun – holandezi tregon se si i përballon situatat një me një

D V

Deri në momentin e aksidentit, autobusi i Besa Trans ka realizuar 135 hyrje-dalje nga shteti

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More