Agjencia Zhurnal.mk.

U shua zjarri i madh në afërsi të Velesit

Shkup, 12 shtator – Është shuar në tërësi zjarri që shpërtheu mbi stacionin hekurudhor “Rajko Zhinzifov” në afërsi të Velesit.

Zjarri që ishte aktiv që tre ditë, shkatërroi 200 hektarë pyll me lisa të shkurtër.

Vetëm sot, në shuarjen e zjarri janë angazhuar 9 zjarrfikës të Njësitit të Kundërzjarrit Veles, 10 të punësuar të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe 5 të punësuar nga Ndërmarrja Pyjore “Babuna”.

Tani për tani nuk dihen shkaqet e shpërthimit të zjarrit.

Related posts

Kryesia e LSDM sonte vendos për propozimet e VMRO

Xh M

Sllupçani nuk lëshon pe, në Haraçinë sot përfundon aktiviteti i EVN që vjedhjet e rrymës të ulen në 10 për qind

Xh M

A mund të kthehet referendumi në tavolinë si rrugëdalje për ndryshimet kushtetuese?

I Z