Agjencia Zhurnal.mk.

U kap me 14 emigrantë të paligjshëm, arrestohet një 40 vjeçar në Tiranë, një tjetër në kërkim

Policia e Tiranës ka arrestuar një 40 vjeçar nga Korça për shkak se i gjeti 14 emigrantë të paligjshëm teksa lëvizte në rrugën e Elbasanit në Tiranë.

 

Policia gjithashtu ka shpallur në kërkim një 28 vjeçar si bashkëpunëtor të të arrestuarit. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” kryer në bashkëpunim.

Njoftimi:

Tiranë

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.

U kap duke transportuar 14 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga një shtetas, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Tiranë kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

E. B., 40 vjeç, banues në Korçë.

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi me iniciale G. N., 28 vjeç.

Shtetasi E. B., në bashkëpunim me shtetas G. N., në rrugën e Elbasanit, është kapur duke transportuar 14 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” kryer në bashkëpunim.

Related posts

Të paktën 17 të vdekur në një aksident trafiku në Egjiptin jugor

Xh M

ISIS kërcënon Italinë dhe ministrin e jashtëm Di Maio

D V

Putini nuk i kishte bërë mirë llogaritë, kreu i CIA-s thotë se presidenti rus është nervoz dhe i frustruar – kishte planifikuar për dy ditë ta merr Kievin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More