Agjencia Zhurnal.mk.

U kap duke u puthur me ndihmësen e tij dhe u akuzua për shkeljen e masave – jep dorëheqje sekretari britanik i Shëndetësisë

Matt Hancock ka dhënë dorëheqje nga pozita e sekretarit të Shëndetësisë pasi ai shkeli udhëzimet për distancën sociale duke puthur ndihmësen e tij.

 

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, në një letër drejtuar Kryeministrit ai thotë se qeveria “iu detyrohet njerëzve që kanë sakrifikuar kaq shumë në këtë pandemi që të jenë të sinqertë kur i kemi zhgënjyer”.

Ai e përsëriti kërkim faljen për “thyerjen e udhëzimit”.

Hancock u kap në kamera ndërsa puthej me pasion me ndihmësen e tij, ndërsa dorën e kishte poshtë belit.

Kurorëshkelësja nga videoja është Gene Coledangelo, e cili filloi të punonte si këshilltare e ministrit në muajin mars të vitit të kaluar, raporton Thesun.

Related posts

Për 23 milionë italianë nga sot vlen konfirmimi i detyrueshëm i COVID-19, shpërthyen protestat – bllokohen edhe portet detare

D V

Anthony Fauci thotë se çdokujt do t’i nevojitet të marrë një dozë të tretë “herët apo vonë”

Redaksia

SHBA teston me sukses armën hipersonike Raytheon – e aftë për shpejtësi më të madhe se pesëfishi i zërit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More