Agjencia Zhurnal.mk.

U inagurua stadiumi Zahir Pajaziti, llapjanët e nisin mbarë sezonën pranëverore

Në një ditë të bukur për t’u zhvilluar një ndeshje futbolli dhe në një atmosferë impozante të krijuar nga një numër i madh tifozësh llapjanë është bërë inagurimi i fushës natyrale të stadiumit Zahir Pajaziti.

Inagurimin e bënë Presidenti i klubit të Llapit Beqir Batatina, zv. Presidenti i FFK-së, z. Agim Dibrani dhe vëllau i legjendës, Fadil Vokrri, z. Adil Vokrri.

Rikthimin e skuadrës në fole e mirëpritën mijëra tifozë të cilët iu dhanë zemër djelmoshave tanë, të cilët në pjesën e dytë shkëlqyen dhe me dy gola arritën tre pikëshin e parë në stinorin pranveror, duke mposhtur Malishevëm me rezultat 2-0.

Related posts

Nesër pa ujë një pjesë e përdoruesve në afërsi të Komunës Çair

Xh M

Petrovska-Najt: Maqedonia e Veriut dhe Vermonti treguan si krijohet aleanca reale

Z.H

Nuk e nisën mirë edicionin e ri në Ligën e Parë, Arbëria shkarkon gjithë stafin teknik

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More