Agjencia Zhurnal.mk.

Twitter verifikoi një llogari të rreme të Disney-t

Twitter verifikoi një llogari të rreme të Disney-t në fundjavë.

Llogaria, e quajtur @DisneyJuniorUK, po postonte përmbajtje të neveritshme, por arriti të verifikohej me një shenjë ngjyrë ari përpara se të pezullohej.

“Kjo nuk është e vërtetë, dikush të më zgjojë nga gjumi”, shkroi pronari për ndjekësit e tij, dhe postimi në Twitter është bërë viral.

Kjo vjen pasi konfuzioni vazhdon për atë se si po funksionon sistemi i përditësuar i verifikimit të Twitter.

Ndërkohë, llogarisë së “vërtetë” të Disney Junior iu është dhënë gjithashtu një distinktiv floriri.

Javën e kaluar, Twitter ka filluar heqjen e shenjave blu për llogaritë e verifikuara më parë, ata që duan ta mbajnë duhet të abonohen në shërbimin Twitter Blue me pagesë. 

Related posts

X prezanton veçori të reja kërkimi për përdoruesit premium

D V

Meta do të krijojë një ekip për të luftuar abuzimet me Al gjatë zgjedhjeve të BE-së

D V

Elon Musk po krijon një rival të Gmail të quajtur ‘XMail’?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy