Agjencia Zhurnal.mk.

Twitter po sjell butonin “pro” dhe “kundër”

Twitter po punon për reagime të reja, pozitive dhe negative, të cilat shoqërohen me retweet dhe mundësi përgjigjeje, dhe është konfirmuar që tipari po testohet për një grup të vogël përdoruesish në iOS.

 

Kompania tha që përdoruesit e iOS mund të shohin votat “po” dhe “jo” në disa stile të ndryshme (shigjeta lart dhe poshtë, ikona të shigjetave të zemrës dhe ikona të gishtit lart dhe poshtë) dhe të provojnë tiparin për të “kuptuar llojet e përgjigjeve që përdoruesit duan të gjejnë në vargjet përkatëse “.

Edhe pse Twitter nuk ka njoftuar nëse planifikon ta bëjë votimin “pro” dhe “kundër” një tipar të përhershëm, është e qartë se kjo është diçka që ne tashmë kemi qenë në gjendje të shohim në forume të internetit.

Kompania tha se aktualisht këto opsione nuk janë publike dhe se tani për tani nuk do të ndikojë në renditjen e tweets.

Twitter ka luajtur me lloje të tjera të ndërveprimeve me cicërimat në të kaluarën, duke përfshirë reagime që imitojnë emoji-t që Facebook përdor për postimet e tij dhe mesazhet e Messenger.

Related posts

Njihuni me FAST-in, radioteleskopin e madh sa 30 fusha futbolli (Video)

Z H

Google: Kemi mbrojtur 14 mijë përdorues nga përpjekjet e Kremlinit për phishing me anë të e-mailave

D V

Të lodhur nga Google? Kërkoni nëpër këto alternativa interesante që nuk ruajnë të dhënat tuaja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More