Agjencia Zhurnal.mk.

Twitter po përmirësohet: Krijon automatikisht titrat për videot

Funksioni është aktualisht i disponueshëm për videot e reja, të cilat po shtohen në rrjet.

 

Twitter po ndërmerr hapa të rinj për ta bërë atë më të aksesueshëm për përdoruesit. Rrjeti social tani ka shtuar opsionin e titrave automatike për videoklipet.

Ky funksion është i disponueshëm për Android, iOS dhe versionin ueb të platformës Twitter.

Në pajisjet celulare, përdoruesit do të shohin titrat automatike kur të fillojnë të shikojnë një video.

Po ashtu, mediat raportojnë se aktualisht nuk ka mundësi për të raportuar titra të pasakta, por nga Twitter vijnë informacione se rrjeti po gjen gjithmonë mënyra për të përmirësuar funksionet e tij.

Zbatimi i shtimit automatik të titrave në përmbajtjen e videos është një hap përpara për Twitter. 

Related posts

Google përcjell çdo lëvizje tuaj? Kontrolloni nëse e keni të kyçur këtë opsion

D V

Bitcoin përfitoi nga shpallja e punës në Amazon

D V

Elon Musk zbulon anijen-dron të SpaceX për ulje raketash në det

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More