Agjencia Zhurnal.mk.

Turqia ndalon transmetimin e pamjeve të shpërthimit në Stamboll

Rregullatori turk i medias ka ndaluar përkohësisht mediat lokale të shfaqin pamjet e momentit të shpërthimit të sotëm në Stamboll, si dhe pasojat e tij.

 

Siç raporton AP, Bordi i Radios dhe Televizionit Turk ka vendosur më parë ndalime të ngjashme pas sulmeve dhe aksidenteve, si dhe disa ngjarjeve politike.

Në vitin 2016, një sulm terrorist nga një kamikaz ndodhi në Istiklal në Stambol.

Related posts

OKB: Ndryshimet klimatike kërcënojnë të drejtat e njeriut dhe planetin

N E

Rasti i parë i variantit Omicron raportohet edhe në Japoni

D V

Pesë tendenca të Kinës që duhen vëzhguar më 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More