Agjencia Zhurnal.mk.

Turqia dhe Pakistani të vendosur për ta rritur bashkëpunimin në të gjitha nivelet

Turqia dhe Pakistani janë të vendosur të rrisin bashkëpunimin në platformat dypalëshe dhe ndërkombëtare, tha sot presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan.

“Ne kemi diskutuar në mënyrë gjithëpërfshirëse marrëdhëniet tona dypalëshe dhe çështjet rajonale dhe globale”, tha Erdoğan në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin pakistanez Shehbaz Sharif, pas bisedimeve kokë më kokë dhe në nivel delegacionesh në Ankara.

Sharif tha se Pakistani dhe Turqia kanë qëndruar pranë njëri-tjetrit në kohë nevoje dhe për çështje me interes thelbësor.

Pakistani qëndron me Turqinë në luftën e saj kundër terrorizmit, tha Sharif, duke shtuar: “Armiqtë e Turqisë janë armiq të Pakistanit”.

Related posts

Irani kërcënoi me sulm, Netanyahu mbledh zyrtarët e lartë

Xh M

Breshëri raketash lëshohen nga Libani jugor drejt Izraelit verior

Xh M

“Irani do sulmojë Izraelin”/ SHBA: Kërcënimi është real

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy