Agjencia Zhurnal.mk.

Turizmi gjithëvjetor në Sarandë, Mato: Saranda destinacioni i preferuar i nordikëve

Saranda është një destinacion që ka vizitushmëri gjatë 365 ditëve.  Sipas drejtoreshës së Turizmit dhe Aktiviteteve në Bashkinë e Sarandës, Eva Mato, sezoni turistik për këtë vit ka nisur më herët dhe po punohet fort për promovimin e vlerave të Sarandës brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Interes të shtuar ka patur për Sarandën sidomos nga qytetaret e vendeve nordike. Ndërsa linjat e krocerave kanë shtuar turistët amerikanë në Sarandë.

Përveç detit dhe diellit,  Saranda në paketat e saj ofron edhe vizita në vendet arkeologjike dhe historike.

Vitet e fundit turizmi ka lulëzuar në Sarandë, ku përveç komoditetit që të ofron ky vend ka mundësi mjaft të mira akomodimi dhe shumë restorante, qofshin tradicional apo të ndërthurur me modernen.

Related posts

Miratohet marrëveshja me Italinë për refugjatët dhe projekt-ligji për Zonat e Mbrojtura

Xh M

Pas arrestit shtëpiak, Berisha ‘ndëshkohet’ edhe nga Kuvendi: Nuk i paguhen…

Xh M

Protestat japin efekt, jo investimeve të huaja në Bundesligë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy