Agjencia Zhurnal.mk.

Tupançevski ministër i ri i drejtësisë?

Shkup, 10 janar – Profesori i Fakultetit Juridik në Shkup, Nikolla Tupançevski do të jetë ministri i ri i drejtësisë. Kështu thonë burime të larta nga Qeveria.

Kovaçevski, këtë pozitë u’a ka ofruar edhe disa profesorëve të tjerë mes të cilëve siç flitet, janë dhe Gordana Buzharovska Lazhetiq, si dhe Ana Pavllovska Daneva, mirëpo këto të dyja e kanë refuzuar ofertën.

Për më tepër informata dhe zyrtarizimin e kandidatëve, do të njoftojë vet LSDM gjatë ditës së sotme pasi të vërtetojë kandidatët në mbledhjen e kryesisë qendrore.//Zhurnal.mk

Related posts

Gjykata Supreme anuloi arrestimin e babait të Vanjës, përcaktoi arrest shtëpiak dhe masë kujdesi

D V

Mexhiti: Gjithçka po shkon sipas planit! Regjimi Ahmeti, Grubi, Osmani do të bie

D V

Top Channel shkruan për “takim të fshehtë” Taravari-Ahmeti, demanton Taravari: Spekulim absolut!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky