Agjencia Zhurnal.mk.

Truproja i presidentit Biden valëvit flamurin shqiptar në Shtëpinë e Bardhë

Djali që shihet në foto, duke valëvitur një fanellë me flamurin shqiptar, ndodhet në tarracën e ndërtesës më të rëndësishme të botës, ku merren vendimet dhe qëndron presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

Foton e ka ndarë në rrjetet sociale, Gjon Juncaj, një prokuror shqiptaro-amerikan, i cili ka punuar disa vite edhe në Ambasadën amerikane në Tiranë, për të ndihmuar zbatimin e reformës në drejtësi.

“Përgëzime mikut tim dhe vëllait shqiptar, pas përfundimit të misionit të tij në Shërbimin Sekret Amerikan.

Nga tarraca e Shtëpisë së Bardhë, po i tregon gjithë botës krenarinë e tij pas 30 vitesh që ka mbrojtur Presidentet e Shteteve të Bashkuara. Një duartrokitje për ty vëlla. Jem shumë krenar me ty!”, shkruan Junçaj në statusin e tij në rrjetet sociale.

Related posts

Agron Shehaj largohet nga Kuvendi Kombëtar i PD, refuzon të mbajë fjalimin

R Zh

Pesë të vdekur dhe mbi 2 mijë të infektuar me COVID-19 sot në Shqipëri

D V

Rama: Ballkani i Hapur është për interesat tona, të shtyjmë para për të mirën e fëmijëve tanë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More