Agjencia Zhurnal.mk.

Trump mesazh për Biden: Uroj që mos ta zërë gjumi gjatë takimit

Ish-Presidenti amerikan Donald Trump i ka çuar një mesazh ironizues pasardhësit të tij Joe Biden para vizitës së këtij të fundit në Europë.

‘’I uroj Biden-it fat në negociatat e tij me Presidentin rus Putin. Të isha në vend të tij nuk do të më zinte gjumi gjatë takimit. Shpreh respektin tim maksimal për liderin rus,’’ shkruan Trump në një deklaratë me email.

Biden kaloi ditën e parë të turit Europian me kryeministrin britanik Boris Johnson. Presidenti amerikan do të takohet me liderët botërorë javën që vjen në Gjenevë të Zvicrës, përpara se të ulet ballë për ballë me Putin të mërkurën.

Megjithatë Shtëpia e Bardhë ende nuk ka njoftuar nëse do të ketë një konferencë të përbashkët për shtyp mes dy liderëve.

Biden dhe zyrtarët e tij thanë se e shohin këtë udhëtim në Europë si një mundësi për të ritheksuar lidershipin amerikan në botë.

Related posts

Zelensky nuk kandidon më në 2024-tën? Deklarata e Zonjës së Parë

Xh M

Siri, fiset arabe sërish filluan aksione kundër organizatës terroriste PKK/YPG në Deir ez-Zor

Xh M

Giorgia Meloni po tregohet e moderuar

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!