Agjencia Zhurnal.mk.

Tringa Avdiu, talentja e vogël që po mahnit me orë mësimi (Video)

Vizatimi, pikturimi dhe ngjyrosja janë një pasion i saj. Bëhet fjalë për Tringa Avdiu, talenten e re nga Kumanova, e cila duket se premton shumë në këtë fushë.

Ajo është nxënëse e klasës së parë në shkollën fillore komunale “Naim Frashëri” në Kumanovë, ndërsa mësuesja e saj është Miradije Bajrami.

Përveç se është nxënëse e dalluar në shkollë, Tringa po e provon vehten edhe në vizatim dhe pikturim, ku duket mjaftë e suksesshme.

E bukur dhe simpatike dhe me një paraqitje të saj me një elegancë të rallë, Tringa e vogël ka nisur që tani të shkëlqejë.

Tringën e talentuar tani e tutje mund ta ndiqni edhe në Youtoube: IT’S Tringa.

Related posts

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

Si të shpëtoni nga kërpudhat në kopshtin tuaj

D V

6 shprehi që ju pengojnë në punë dhe sukses

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More