Agjencia Zhurnal.mk.

Tri super ndeshje zhvillohen sot në çerekfinalen e Kupës së Kosovës

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje të vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës, ku secila ndeshje është më e fortë se tjetra.

Kupa e Kosovës ka hyrë tashmë në një fazë të nxehtë dhe klubet duan t’i shkojnë garës deri në fund, për të fituar trofeun që i dërgon në garat evropiane.

Gjatë ditës së sotme zhvillohen tri ndeshje interesante, ku gjashtë klube nga Superliga e Kosovës ndeshet me vete në fazën e çerekfinales.

Ndeshja më interesante padyshim se do të zhvillohet në Suharekë, ku Ballkani është nikoqir i Prishtinës.

Përballje e fortë dhe rivalitet i madh do të jetë edhe në Podujevë, me Llapin që e pret Gjilanin në stadiumin Zahir Pajaziti.

Takimi i fundit, por jo nga rëndësia pritet të zhvillohet në Gjilan, me Dritën që është nikoqire e Ulpianës.

Të tri ndeshjet janë paraparë të zhvillohen nga ora 13:00, ndërsa ndeshja mes Ramiz Sadikut dhe KEK-ut do të luhet nesër (e enjte).

Related posts

Bytyqi: Borxhi i institucioneve për rrymë do të paguhet pas konvertimit nga Buxheti

Z.H

Transgjinorët do të përfshihen në propozim ligjin e ri për evidencë amë

Z.H

BE-ja u dërgoi ftesë 44 vendeve për samitin në Pragë, përfshirë Maqedoninë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More