Agjencia Zhurnal.mk.

Tri super ndeshje në Superligë, spikat derbi Gjilani – Ballkani

Sot luhen tri duele tjera në elitën e futbollit kosovar, në kuadër të xhiros së nëntë.

Gjilani dhe Ballkani përballen në derbin e kësaj xhiroje.

Të dyja ekipet kanë si objektiv luftën për titull, andaj pritet një derbi i zjarrtë pasi pikët janë shumë të vlefshme në këtë përballje.

Caktohet orari i ndeshjeve të mbetura Ballkani – Gjilani dhe FC Prishtina -  Drita - Lajmet e fundit - Zëri

Duel tjetër interesant luhet në “Fadil Vokrri” ku Prishtina ballafaqohet me Llapin.

Prishtina ka mbetur pas kreut të tabelës dhe objektiv sot do të ketë vetëm fitoren, në anën tjetër edhe Llapi nuk e ka nisur aspak mirë edicionin e ri dhe do të kërkojë këndelljen.

photo by: @Shpend Ahmeti

Në anën tjetër Dukagjini takohet me Malishevën, në një takim shumë të vlefshëm sidomos për Dukagjinin që aktualisht ndodhet në zonën e rrezikshme.

Related posts

“Për shkollën në Idrizovë nuk gjinden dot tulla ndërtimi”, nxënësit shqiptarë vijojnë mësimin në gjuhën maqedonase!

I.A

Dy fshatra me 4 banorë, Cërska e Madhe dhe e Vogël drejt shuarjes

Xh M

Mariçiq: Është reale që shpejtë të bëhemi anëtare e BE-së

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More