Agjencia Zhurnal.mk.

Tri skuadra me pikë të njëjta kryesojnë në Ligën e Dytë, ja si duket tabela pas pesë xhirove

Tashmë kemi tri skuadra që kryesojnë në tabelë, me nga 12 pikë, pasi kanë arritur nga katër fitore dhe një humbje në pesë ndeshjet e para, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për Rilindjen 1974, Dardaninë dhe Vjosën, mes të cilave do të zhvillohet luftë e madhe për ngritjen në Ligën e Parë.

Por, menjëherë pas tyre vijnë skuadrat si KEK-u, Minatori dhe Sharri, të cilat nuk duhet të nënvlerësohen në vazhdimin e kampionatit.

Krejt në fund të tabelës kemi tri skuadra të cilat ende nuk kanë shijuar pikët e para. Bëhet fjalë për Rilindjen, Bashkimin dhe Vëllazërinë.

Tabela e plotë pas xhiros së pestë: 

 

/Gazeta Olle/

Related posts

Llapi të bindur se me ndihmën e tifozëve, do të kualifikohen

Redaksia

Petrovska-Endrjusak: Stërvitja “Swift Response” e ka treguar potencialin e madh në Krivollak

Xh M

Kovaçevski dënon vendimin e Rusisë për njohjen e Donjeckut dhe Luganskit si Republika të pavarura

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More