Agjencia Zhurnal.mk.

Trepça ’89 dhe Prishtina kërkojnë këndelljen, formacionet zyrtare

Trepça ’89 do të pres Prishtinën në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligë.

Dy rivalët e vjetër në këtë duel vijnë në një moment jo të mirë dhe kërkojnë këndelljen.

‘Minatorët’ ndodhen në vendin e parafundit në tabelë me 18 pikë, pesë më pak se Prishtina që zë vendin e katërt në tabelë.

Vendasit synojnë tre pikët për të dimëruar më të qetë, në anën tjetër Prishtina kërkon pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89:

Prishtina:Nika, Belica, Mici, Ramadani, Bytyqi, Useini, Gashi, Kryeziu, Krasniqi, Uka, Shefiti.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy