Agjencia Zhurnal.mk.

Tre të vdekur nga një ortek në resortin e skive Zermatt në Zvicër

Tre persona kanë vdekur dhe një ka mbetur i plagosur si pasojë e një orteku në resortin kryesor të skive në Zermatt në Zvicër.

Mediat e huaja raportojnë se një operacion i madh shpëtimi filloi pavarësisht motit, por më pas u ndërpre në mbrëmje pasi u konfirmua vdekja e tre personave.

Autoritetet atje paralajmëruan për rrezikun e fatkeqësive të tjera për shkak të erërave të forta dhe reshjeve të borës.

Rreziku u konsiderua veçanërisht i lartë në kantonet Grisons dhe Valais, të dyja destinacionet e njohura të skive.

Related posts

Plenkoviq kandidat për kryetar të Komisionit Evropian

Xh M

Aeroporti i ndërtuar nga Kina në Nepal nxit shqetësime mbi kurthin e borxhit

Xh M

Frika nga një fatkeqësi bërthamore në Zaporozhye: A është Europa gati për një skenar të tillë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky