Agjencia Zhurnal.mk.

Tre të lënduar në aksidentin mes katër veturave në rrugën Prishtinë-Pejë

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku midis katër veturave në rrugën Prishtinë-Pejë.

 

Lajmin e konfirmoi zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi, i cili tha se aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00 në fshatin Llapushnik.

Lexo Edhe:
Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).
“Në ora 17:00, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Llapushnik). Në aksident janë përfshirë katër automjete. Si pasojë e aksidentit tre persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore dhe janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK”, ka thënë Krasniqi.

Ai më tej ka njoftuar se në atë pjesë të rrugës qarkullimi po zhvillohet vetëm nëpër shiritin emergjent.

Related posts

“Ka tentuar që të bie nga kat i dytë për ta mbytur vetën”, zbardhen detaje shokuese të malltretimeve të Hamide Magashit

Xh M

Atentat me armë zjarri, plagoset rëndë 55-vjeçari shqiptar në Gjermani

Xh M

Balla në Prishtinë, takohet me Kurtin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More