Agjencia Zhurnal.mk.

Tre të dyshuar për grabitje në një bastore

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup sot ka lëshuar urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër tre personave për të cilët ekziston dyshim i bazuar se si bashkëkryerës e kanë kryer veprën penale “grabitje” sipas nenit 237 paragrafi 4 në lidhje me paragrafin 1 dhe nenin 22 të Kodit Penal.

 Siç informon PTHP, më 5 dhjetor në orët e mbrëmjes, tre të dyshuarit kanë hyrë së bashku në një bastore në rrugën  “Indira Gandi” në Shuto Orizarë dhe me dhunë dhe kanosje me armë punonjësit i ka marrë paratë nga qarkullimi ditore, rreth 82.000 denarë dhe kanë ikur.

Related posts

Aksident në Shkup, lëndohen tre persona

D V

Arrestohet hajduti në Shkup për të vuajtur dënimin me burg prej tre vjetëve

D V

Është ndriçuar vrasja e 14-vjeçarit në Prilep, janë arrestuar dy persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy