Agjencia Zhurnal.mk.

Tre Ministra shqiptarë në Londër

Shkup, 13 dhjetor – Me ftesë të Liz Tras, Sekretares Shtetërore për Punë të Jashtme të Britanisë së Madhe, sot në Londër Bujar Osmani po merrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor.

 

Në takim të ftuar special janë edhe i angazhuari special për BP nga Britania e Madhe, Sir Stuart Peach dhe përfaqësuesi special i BE-së për BP. Në foton e mëposhtme tre Ministrat shqiptar, Bujar Osmani, Olta Xhaçka dhe Donika Gërvalla, prijës të diplomacive në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Kosovë. Zhvillimi ekonomik, bashkëpunimi dhe integrimi i rajonit, tema diskutimi në takim.

Related posts

Kryetari i ardhshëm i Komunës së Tetovës duhet të ketë prioritet problemet bazike të qytetarëve

D V

Hoxha: Artan, mos harro se me 4 votat tona ti fluturon nga qeveria

Redaksia

Shilegov: Në mandatin e ri, subvencion të qëndrimit në çerdhe dhe ulje të pagesës mujore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More