Agjencia Zhurnal.mk.

Trajneri Sami Sermaxhaj do të bëhet së shpejti me ekip të ri

Sermaxhaj pritet që të emërohet trajner i skuadrës së Ferizajt, ekip që garon në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, shkruan “Zeri.info”.

Ferizaj ka mbetur pa trajner pas largimit të Megzon Visokës.

Ferizajasit pas javës së tretë në Grupin B ndodhet e fundit në tabelë me 1 pikë të grumbulluar.

sami sermaxhaj - Insporti

Sermaxhaj në karrierën e tij i ka drejtuar disa ekipe në Kosovë.

Së fundmi ishte pjesë e Drenicës në Superligë derisa me këtë ekip e siguroi mbijetesën në elitë në edicionin e kaluar.

Related posts

Micotakis përsërit mbështetjen për perspektivën në BE të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Xh M

Ngushëllime nga Këshilli i ambasadorëve me rastin e vdekjes së Ilinka Mitrevës

Xh M

Xhaferi me donacione dhe urime të fundvitit për fëmijët në shkollat “Idnina”, “Dr. Zllatan Sremec” dhe Klinikën për Fëmjë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More