Agjencia Zhurnal.mk.

Trajneri i Prishtinës, Ramadani: Skuadrën në fund e penalizoi mungesa e eksperiencës

Prishtina është mposhtur me rezultatin 3-0 nga Ferencvarosi, në kuadër të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e zhvilluar në Hungari.

 

Pas ndeshjes, trajneri i Prishtinës, Zekrija Ramadani, ka thënë se skuadrën e tij  e ka penalizuar mungesa e eksperiencës.

“Për 2/3 e ndeshjen luajtëm mjaft mirë, pastaj gjithçka u hedhë në ujë për 10 minuta”.

“Mendoj se për 70 minuta ishim të barabartë me ekipin kundërshtar, kishim ide të çarta për çfarë kishim udhëtuar”.

“Por, ne nuk e kemi eksperiencën, është hera e parë që garojmë në këtë garë dhe kjo mjaftoj është arsyeja kryesore e kësaj humbje”.

“Të jem realist, mendoj se pak kemi gjasa në ndeshjen e kthimit, por ne do të japim gjithçka nga vetja”, ka thënë Ramadani. 

Related posts

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Fabregas komenton pjesën defanzive të Gavit, por komentuesit e kundërshtojnë

D V

Atletico Madrid dëshiron sa më shpejtë shitjen e Saul

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More