Agjencia Zhurnal.mk.

Trajneri i Liverpoolit, Klopp nuk planifikon shitje të lojtarëve – tani për tani

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, këmbëngul se ai nuk do të shtyjë asnjë lojtar drejt largimit nga klubi. 

 

Klopp insiston se çdo lojtarë mund të tregojë vlerat e tij në këtë verë gjatë fazës përgatitore.

“Nuk e di. Disa të rinjtë, mbase duhet të mendojmë të shkojnë në huazim, gjëra të tilla”.

“Nuk ka ende asnjë vendim përfundimtar. Këto ditët e para, nuk është koha për të menduar për këtë sepse është momenti kur të gjithë mund të shfaqen”.

“Unë preferoj të befasohem pozitivisht nga disa prej djemve”, ka thënë Klopp duket thënë se lojtarët duhet ta shfrytëzojnë rastin.

Tutje ai shtoi se nëse dikush dëshiron të largohet, duhet të shkojë të flas me të.

“Unë me të vërtetë nuk jam në nxitim për këtë. Nëse dikush dëshiron të largohet, ai mund të vijë tek unë dhe mund të më tregojë dhe pastaj e mendoj. Askush nuk ka ardhur deri më tani, kështu që padyshim nuk ka asnjë nxitim edhe nga ana e lojtarëve”.

“Tregu gjithsesi është me të vërtetë i qetë në këtë moment, mendoj. Ishte [Jadon] Sancho dhe mbase dikush tjetër, në rregull, Konate ne e morëm atë herët, por është një afat vërtet i qetë”, ka thënë Klopp. 

Related posts

BKT Superliga vazhdon në fundjavë, ndeshje të vështira për pretendentët

D V

Zvicra duhet të fitojë ndaj Bullgarisë dhe të presë gabimin e Italisë – formacionet zyrtare

D V

Koeman dënohet me dy ndeshje pas kartonit të kuq ndaj Cadiz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More